۱۲۵۰۰ کودک دارای سوء تغذیه سیستان و بلوچستان تحت حمایت قرار گرفتند

عبادی گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کودکان دارای سوءتغذیه این استان امسال از حمایت‌های مالی و غیر مالی کمیته امداد بهره‌مند شدند.

 

سیدمهدی عبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار و ۷۳۲ نفر در طرح «ارتقای سلامت زنان» در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرها مورد حمایت کمیته امداد قرار گرفتند که کمک‌های مالی سه ماهه به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب این افراد واریز می‌شود.

او افزود: حمایت درمانی و سلامت از مددجویان کمیته امداد و نیازمندان در اولویت‌کاری این نهاد قرار دارد و تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا مددجویان در این زمینه دغدغه‌ای نداشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای طرح مراقبت در منزل بیماران زمین‌گیر گفت: هم‌اینک بیش از هزارو ۶۰۰ بیمار زمین‌گیر سطح استان مشمول این طرح شده‌اند که ماهانه مبلغی به حسابشان واریز تا صرف هزینه‌های درمان و مراقبت در منزل آنان شود.

او با بیان اینکه سندهای درمانی مددجویان، فرانشیز خدمات ویژه، هزینه آزمایشگاه و دارو نیز سالانه از سوی کمیته امداد پرداخت می‌شود تصریح کرد: خرید لوازم بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و توزیع آن میان مددجویان شهری و روستایی از دیگر برنامه‌های کمیته امداد است.

عبادی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از ویروس کرونا آموزش‌های لازم به مددجویان ارائه و همچنین در صورتی که سرپرست خانوار یا هر یک از اعضای خانواده مددجو در اثر کرونا فوت کند ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

 

منبع: خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم