لزوم برخورداری ائمه جمعه از سعه صدر و تحمل نظر مخالفان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: ائمه جمعه در پاسخ به برخی صحبت‌ها و اقدامات، نقد منصفانه و عالمانه، با رعایت کامل اخلاق و پرهیز از دوقطبی‌سازی داشته باشند تا اقناع عمومی ایجاد کند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، ائمه جمعه منطقه سیستان با نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و بلوچستان در زاهدان دیدار کردند.

آیت‌الله مصطفی محامی در این دیدار ضمن‌ تبریک فرا رسیدن ماه رجب و گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر لزوم تلاش برای ایفای نقش راهبری در جامعه توسط ائمه جمعه و ایجاد هماهنگی، همکاری و همدلی در سایر قسمت‌ها تاکید کرد و گفت: فعالیت فرهنگی مأموریت اول و ذاتی ائمه جمعه است و باید با رصد مسائل فرهنگی و اجتماعی، پیگیری‌های لازم انجام و با حرکت‌های هوشمندانه در جهت حل مسائل اقدام شود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با اشاره به تنوع قومی و قبیله‌ای و وجود مذاهب مختلف در استان، خواستار سعه صدر در برخورد با نظر مخالفان و بالا بردن آستانه تحمل در عین دفاع از مبانی با منطق و استدلال شد و بیان داشت: نیاز است تا در پاسخ به برخی صحبت‌ها و کارها نقدی منصفانه و عالمانه صورت گیرد آن هم با رعایت کامل اخلاق و پرهیز از بدگویی، تا اقناع عمومی ایجاد کند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: ایجاد فضای دو قطبی و دو دستگی، مورد خواست دشمنان و بازی در زمین دشمن است.

آیت‌الله محامی به نکات ارائه شده از سوی ائمه جمعه از جمله استفاده از موقعیت مرز، انتقال آب دریای عمان، معضل فاقدین شناسنامه و فرهنگ غلط مساعده‌گیری، پاسخ و به بیان نکات مد نظر در این راستا پرداخت.

 

منبع: خبرگزاری فارس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم