افزایش بزرگراه‌های سیستان و بلوچستان تا پایان امسال

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت :تا پایان امسال ۶۰ کیلومتر بزرگراه در سیستان وبلوچستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۶۵ درصد بزرگراه‌ها این استان در ۲ سال اخیر ساخته شده است افزود: در گذشته تنها ۱۷۷ کیلومتر بزرگراه در استان داشتیم که اکنون این ر قم به ۳۳۴ کیلومتر رسیده است.

او گفت: تا پایان امسال ۶۰ کیلومتر بزرگراه در سیستان وبلوچستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

او با اشاره به طرح ساماندهی حاشیه شهر هم افزود: بر اساس سند ملی حاشیه نشینی در حال حاضر ۹ شهر در سیستان و بلوچستان با هدف ساماندهی سکونتگاه‌های حاشیه شهر انتخاب شدند وتاکنون بیش از پنج هزار و ۴۷۲ هتکار و ۱۸۸ محله شناسایی که ۳۶ محله به عنوان هدف تعیین شده است که زاهدان ۹ محله هدف دارد.

بیجار افزود: با ورود استانداری و بنیاد مسکن به عنوان مجری ساماندهی حاشیه نشینی ۱۰ هزار واحد مسکونی که برای هر واحد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.

او با بیان اینکه شهرداری زاهدان ۶۰ تا ۷۰ درصد منابع خود را در حاشیه شهر هزینه کرد تصریح کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان بابت تاسیسات زیربنایی و روبنایی شهرداری زاهدان مصوب شد که شرکت بازآفرینی شهری نیز کمک کرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم