۲۳ هزار سفیر سلامت در سیستان و بلوچستان به کارگیری شدند

زاهدان-ایرنا- جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۲۳ هزار سفیر سلامت و ۷۴۴ تیم رصد و شناسایی از آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون در این استان به کار گرفته شدند.

 

فاطمه کمیلی روزدوشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۵۸۶ تیم مراقبتی شامل یک نفر پزشک، چهار پرستار و ۱۰ بهیار و ۴۵۱ تیم حمایتی شامل گروه‌های چهار یا پنج نفری و ۲۲۴ تیم نظارتی توزیع مواد غذایی و بهداشتی از ابتدای طرح تاکنون مشغول فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت زیرپوشش و به کارگیری شده در طرح شهید سلیمانی ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۵۵۵ هزار و ۱۰۰ خانوار است.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی یکهزار و۴۱۷ پایگاه‌های سلامت، ۲۲۴ پزشک، ۲۲۴ پرستار، ۲۸۹ بهورز و ۲۲۴۱ بسیجی داوطلب به‌کارگیری شدند.

وی افزود: از زمان شروع طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۲ هزار و۷۲۳ تست تشخیص ویروس کرونا انجام شده که یکهزار و ۲۸۶ تست مثبت و ۱۰ هزار و ۷۳۷ تست منفی شدند.
کمیلی با اشاره به نحوه خدمات ارائه شده در طرح شهید سلیمانی گفت: در این طرح ۴۶۹ نفر به اقامتگاه سلامت، ۵۵۸ نفر به قرنطینه خانگی و ۴۵ نفر به بیمارستان ارجاع داده شدند همچنین ۵۸۴ نفر خدمات بهداشتی و درمانی حمایتی و ۱۷۹۶ نفر خدمات معیشتی دریافت کردند.
وی تصریح کرد: ۲۲ هزار و ۵۶۳ نفر مجموع افراد پرخطر زیرپوشش طرح شهید سلیمانی شامل هفت هزار و ۲۶۰ نفر سالمند و ۱۵ هزار و ۳۰۳ نفر دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان از جمله مشکلات طرح شهید سلیمانی را نبود تجهیزات و امکانات لازم و تخصصی به منظور اجرای این طرح در زمینه‌های مختلف عنوان کرد.

وی اظهار داشت: از آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۱ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، ۱۰۵هزار عدد ماسک و ۸۳ هزار جفت دستکش احتکار شده کشف، سه محتکر شناسایی و یک محتکر بازداشت شد.

کمیلی با بیان اینکه در طرح شهید سلیمانی ۵۹۴ پایگاه بسیج با ۲۷۵ هزار و ۱۸۳ نیروی بسیجی به کارگیری شدند گفت: ۵۰ هزار و ۵۷۸ گروه ۲۵۴ هزار و ۵۲۱ مترمربع از اماکن را رفع آلودگی کردند.
وی تصریح کرد: از ابتدای طرح تاکنون ۷۸ کارگاه تولید ماسک افزون بر سه میلیون ماسک تولید کرده و ۱۷۸ هزار ۱۶۲ بسته‌ معیشتی نیز توزیع شده است.

 

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم