مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی چابهار آغاز شد

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی چابهار به منظور فراهم سازی زمینه‌های توسعه متوازن در سواحل مکران آغاز شد.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، عباس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: این مطالعات ضمن برقراری توسعه متعادل و متوازن، ملاحظات محیط زیستی را برای دستیابی به توسعه پایدار، ملاحظات خطرپذیری را برای توسعه ایمن و ریسک پذیر و ملاحظات پدافند غیرعامل را برای دستیابی به توسعه امن مورد توجه قرار می‌دهد.

او بیان کرد: در جهت اجرای دقیق مفاد ابلاغیه شورای عالی معماری و شهرسازی و زمینه سازی جهت توسعه متوازن در سواحل مکران، سازمان بنادر و دریانوردی با انتخاب مشاوران ذیصلاح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی با مقیاس ۱/۵۰۰۰ را آغاز کرده است.

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تدقیق مطالعات طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان در ادامه انجام و ابلاغ طرح ملی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) ملی که با مقیاس ۱.۲۵۰۰۰ بوده مطابق با درخواست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل پایبندی به اسناد بالادستی و آمایش سرزمینی (LUP) طرح یادشده و به استناد نتایج مطالعات پایش و شبیه سازی سواحل این استان اجرا می‌شود.

او با اشاره به ماهیت مشارکتی این طرح، بیشینه سازی بهره دهی اقتصادی و اجتماعی در سواحل و به حداقل رساندن تعارض و تضاد‌های فرآروی تصمیم گیری‌های مدیریتی از طریق هماهنگی و یکپارچگی ساختاری و فرآیندی بین دستگاهی را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: خروجی این مطالعات می‌تواند در حوزه مدیریت نوار ساحلی، مورد استفاده مدیران و تصمیم گیران قرار گیرد.

آذرپیکان ادامه داد: طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور (ICZM) در سال ۱۳۸۹ مورد تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری قرار گرفت و در سال ۱۳۹۱ جهت بهره‌برداری و اجرا به استانداران ساحلی ابلاغ شد که بر اساس اصلاحیه ابلاغیه این طرح، مسوولیت تدقیق مطالعات در استان‌های ساحلی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم