زابل با منفی ۶.۲ درجه سردترین دمای ۳ سال اخیر را ثبت کرد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در ۴۸ ساعت گذشته کمینه دمای هوا در زابل به منفی ۶.۲ درجه سلسیوس رسید و سردترین روز این شهر در سه سال اخیر را رقم زد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ؛ محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت روند کاهش دما در ۴۸ ساعت گذشته به اوج خود رسید و دمای هوای زابل در شمال استان برای اولین بار در سه سال اخیر به منفی ۶.۲ درجه سلسیوس رسید.

او افزود: سرمای هوا علاوه بر زابل دمای هوای هشت شهر استان شامل زاهدان، نصرت آباد، میرجاوه، خاش، سوران، مهرستان، هامون، زهک و هیرمند، را به زیر نقطه انجماد رساند و یکی از سردترین شب‌های دو سه سال اخیر را رقم زد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی از امروز قدری از سرمای هوا در نیمه شمالی استان کاسته می‌شود و پیش بینی می‌شود دمای هوا بین ۲ تا ۵ درجه سلسیوس افزایش یابد.

حیدری خاطرنشان کرد: از پنجشنبه در سطح استان افزایش ابر انتظار می‌رود، اما این ابر‌های بارشی برای استان به همراه نخواهد داشت.

او اضافه کرد: برای یکشنبه هفته آینده برای شمال استان افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود.

 

منبغ : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم