محرومیت های سیستان و بلوچستان

کمبود امکانات ورزشی در سیستان و بلوچستان

نبود امکانات ورزشی در این استاد سدی برای پیشرفت نوجوانان است.

نبود تجهیزات ورزشی از نظر روحی و جسمی آنان را آزار می دهد. توسعه امکانات ورزشی می تواند جوانان را شاد کند. آن ها با کمترین تجهیزات می توانند استعداد های خود را شکوفا کنند. توسعه امکانات ورزشی از آسیب ها جلوگیری می کند. وسایل های ورزشی برای آنان امید می دهد و آنان را شاد و پر نشاط می کند. چند سال قبل در این منطقه علاقه مندان به ورزش چمن مصنوعی را احداث کردند که امروزه جوانان با شور و اشتیاق به ورزش می پردازند. نبود تجهیزات و مربی باعث بی تحرکی و فقر ورزشی در این منطقه شده است.

کمبود امکانات آموزشی

استان سیستان و بلوچستان یکی از محروم ترین نقاط آموزش است. همه در خدمت پیشرفت هر چه بیشتر آموزش و پرورش سرمایه گذاری می کنند. تعداد زیادی از کودکان از تحصیل بازمانده اند. نیاز دانش آموزان به لوازم مدرسه مانند: کیف و کفش و مواد غذایی با توجه به سطح درآمد خانواده ها از جمله مهمترین مشکلات این حوزه در استان است. سیستان و بلوچستان با کمبود ۱۲ هزار معلم رو به رو است. این استان نیروی انسانی بسیار کمی دارد. این استان علاوه بر کمبود معلم دارد با کمبود فضا های آموزشی نیز مواجه است. ساخت و راه اندازی دانشگاه فرهنگیان کمک بزرگی برای آموزش و پرورش جنوب این استان است.

اینترنت در سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان از دسترسی به اینترنت محروم هستند. فقط بخش کوچکی از این استان به اینترنت دسترسی دارند. در شهر های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار اینترنت وصل است. در این استان اینترنت بین المللی هنوز وصل نیست. اختلال و قطع و وصل ها مکرر اینترنت در سیستان و بلوچستان مشترکان را کلافه کرده و متخصصان را به جنب و جوش وا داشته است. بسیاری از کار های مردم چه به طور مستقیم چه غیر مستقیم به شبکه اینترنت ارتباط دارد و شبکه اینترنت نقش حیاتی در کنار سایر نیاز های انسان به خود گرفته است.

مدرنیته کردن بازار های سنتی سیستان و بلوچستان

یکی دیگر از مشکلات مردم سیستان و بلوچستان نبوده فضا های سرمایه گذاری است. برخی از مردم فکر می کنند که در بازار های سنتی می توان اجناس را راحتر و ارزان تر از بازار های مدرن خریداری کرد به همین دلیل استقبال بیشتری از این بازار ها می شود. در زاهدان چند پاساژ بزرگ ساخته شده است ولی مردم باز بازار های سنتی را ترجیح می دهند از این رو سیستان و بلوچستان نیازمند تلفیقی از سنتی و مدرن بودن را دارد.

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم