پرداخت بیش از 69 میلیارد ریال تسهیلات کرونا به فعالان حمل و نقل عمومی

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و جاده ای سیستان و بلوچستان از پرداخت بیش از 69 میلیارد ریال تسهیلات کرونا به فعالان حمل و نقل عمومی مسافربری سیستان و بلوچستان خبرداد.

 

تیمور باقری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: 69 میلیارد و 360 میلیون ریال تسهیلات در سال جاری به رانندگان سواری، اتوبوسی ومینی بوس برون شهری و شرکتهای حمل و نقل عمومی مسافربری این استان که در ایام شیوع کرونا دچار خسارت شده اند، پرداخت شد.

وی افزود: با توجه به ضرر رانندگان و شرکت های حمل و نقل عمومی مسافربری استان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسهیلات بانکی به مبلغ 120 میلیون ریال برای بنگاه های آسیب دیده( به ازای هر نفر شاغل) و 60 میلیون ریال برای رانندگان بیمه شده در این بخش در نظر گرفته است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: در این راستا 13 شرکت بخش حمل و نقل عمومی مسافربری و 2 هزار و 673 راننده سیستان و بلوچستان در سامانه کارا ثبت نام کردند که تاکنون به یک هزار و 126 راننده فعال این بخش 67 میلیارد و 560 میلیون ریال و به چهار شرکت با اشتغالزایی 15 نفر یک میلیارد و 800 میلیون ریال پرداخت شده است.

باقری با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به سایر فعلان این بخش توسط بانک های عامل همچنان تداوم دارد، گفت: با توجه به الزام ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کاهش ظرفیت فعالیت این ناوگان، تقاضای سفر با ناوگان عمومی کاهش یافته است از این رو می‌بایست پرداخت تسهیلات وام کرونا به رانندگان این بخش تسریع گردد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 592 راننده مسافری فعال درحوزه تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچشتان مشغول فعالیت هستند.

 

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم