مردم از خرید کالاهای اساسی بیش از حد نیاز خودداری کنند

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان گفت: خرید بیش از نیاز کالاهای اساسی کمبود کالا در سطح عرضه را به دنبال خواهد داشت و مردم از خرید کالاهای اساسی بیش از حد نیاز خودداری کنند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، داود شهرکی در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و مسئول امور بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت : در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و برای مقابله با این جنگ همه باید به درک مشترک برسیم تا بر مشکلات فائق آییم.

وی در زمینه تامین و توزیع کالاهای اساسی به ویژه در ایام پایانی سال گفت : کالاهای اساسی از جمله مرغ ، روغن ، برنج و میوه به صورت کامل تامین و عرضه شده و همچنان هم ادامه دارد و مردم نباید نگرانی در تامین کالاها داشته باشند و به اندازه نیاز کالا را خریداری نمایند و از ذخیره سازی بپرهیزند زیرا همین ذخیره سازی ، مشکلات کمبود را در سطح عرضه به دنبال خواهد داشت.

شهرکی افزود: وزارت صنعت ، معدن و تجارت یک وزارتخانه کاملاً تخصصی و تاثیرگذار در اقتصاد است و مباحث معیشتی مردم نیز بسیار مهم است و در زمینه ی نرخگذاری کالاها و تامین و توزیع و کنترل قیمت ها فعالیت های گسترده ای صورت پذیرفته است.

انصاری مسئول بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز در این دیدار گفت : در گذشته شاهد این بودیم که ذخایر معدنی استان خام فروشی می شد و اکنون با تلاش و جدیت فضا به سمتی رفته که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در معادن سوق پیدا کرده اند.

وی به موضوع آسیب های اجتماعی از جمله کم فروشی و احتکار اشاره کرد و افزود: با انجام فعالیت‌های رسانه ای و فرهنگی در زمینه ی بازدارندگی فعالیت کنیم و از الگوهای موفق صنفی در زمینه نهی این منکرها استفاده شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم