افزون‌بر۴۴۵ هزار کودک سیستان و بلوچستان علیه فلج اطفال واکسینه شدند

طباطبایی گفت: ۴۴۵ هزار و ۹۸۴ کودک ایرانی و غیرایرانی زیر پنج سال سیستان و بلوچستان علیه فلج اطفال واکسینه شدند.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گجفت : به برکت تلاش‌ها و مداخلات تیم‌های سلامت در سال‌های اخیر موردی از ویروس فلج اطفال در سیستان و بلوچستان و کشور مشاهده نشده و این طرح برای اطمینان کامل و پیشگیری همانند سال‌های گذشته امسال نیز در ۲ مرحله در استان اجرا می‌شود.

او ادامه داد: مرحله نخست عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال از ۲۵ بهمن به مدت چهار روز در سراسر سیستان و بلوچستان اجرایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت افزود: سالانه تمامی کودکان زیر پنج سال ایرانی و غیرایرانی در سیستان و بلوچستان در ۲ نوبت قطره خوراکی فلج اطفال را دریافت می‌کنند.

او ادامه داد: در مرحله نخست اجرای این طرح مهم بهداشتی در سیستان و بلوچستان ۲ هزار و ۸۱۱ تیم مشارکت داشتند.

طباطبایی با بیان اینکه مرحله دوم این طرح در اسفند اجرا می‌شود افزود: مراقبت‌های محیطی فلج اطفال را از سال‌های اخیر برای اولین بار در کشور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز کرده‌ایم و وضعیت ویروس وحشی را با نمونه‌برداری از فاضلاب که بصورت ماهیانه صورت می‌گیرد رصد و اگر موردی وجود داشته باشد اقدامات لازم انجام می‌شود.

او با اشاره به این موضوع که تیم‌های سلامت بصورت خانه به خانه مراجعه می‌کنند، گفت: ۲ هزار و ۸۱۱ تیم کار خوراندن قطره فلج اطفال به کودکان زیر پنج سال سیستان و بلوچستان را بر عهده دارند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم