۴۶ پروژه گردشگری در منطقه سیستان در حال احداث است

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶ پروژه گردشگری در منطقه سیستان توسط بخش خصوصی و دولتی در حال احداث است.

 

مجتبی میرحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: با توجه به اینکه شمال استان سیستان و بلوچستان دارای آثار تاریخی فراوان بوده و در طول سال میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان است برنامه‌ریزی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم با توجه به افزایش تقاضای سفر از ضروریات است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر بالغ بر ۳۱ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های گردشگری توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بالغ بر ۱۵ پروژه از سوی بخش خصوصی و با حمایت این اداره‌کل و در مجموع ۴۶ پروژه در سطح منطقه در حال احداث است.

این مسؤول افزود: در هفته گذشته هتل یک ستاره با ظرفیت ۴۱ تخت به تاسیسات گردشگری شهرستان زابل اضافه و چندین مجتمع گردشگری ،رفاهی واقامتگاه بوم گردی نیز در شهرستان‌های سطح منطقه سیستان راه‌اندازی و یا کلنگ‌زنی شده است

وی گفت: میزان اشتغال ایجاد شده در این طرح ها ۲۱۲ نفر پیش بینی شده است که امیدواریم بزودی با بهره برداری از این طرح ها شاهد اشتغال پایدار در این بخش باشیم.

 

منبع: خبرگزاری فارس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم