ثبت افزون بر ۳۵میلیون تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از ثبت ۳۵ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۶۰۲ تردد در ۱۰ ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

 

ایوب کرد امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: بر اساس آمار دریافتی از ۸۰ دستگاه تردد شمارآنلاین نصب شده در محورهای مواصلاتی استان تردد ثبت شده این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۴۲ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۹۱۷ تردد کاهش ۱۶ درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کووید ۱۹ بر سفرهای جاده ای تاثیرگذار بوده است، گفت: با توجه در پیش بودن روزهای پایانی سال انتظار می رود با همراهی شهروندان گرامی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا همچنان شاهد کاهش ترددها در راه های ارتباطی باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از نصب و راه اندازی ۱۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی اصلی و شرایانی این استان در سال جاری خبر داد و افزود: در راستای افزایش خدمات رسانی به کاربران جاده ای و بهره وری و کارآیی فعالیت های اداره مدیریت راه های این اداره کل، توسعه سامانه های حمل و نقل هوشمند به ویژه سامانه های ثبت تخلفات تردد و دوربین های نظارت تصویری جاده ای در اولویت قرار دارد.

کرد گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر ۱۲ سامانه نصب شده ثبت تخلفات عبور و مرور، ۸ سامانه دیگر نیز تا پایان سال جاری در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان نصب خواهد شد تا به پیشگیری از تخلفات و کاهش سوانح رانندگی استان کمک نماید.

وی خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی و پیامکی ۱۴۱ به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت و رسیدگی به شکایات مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است.

 

منبع: خبرگزاری فارس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم