نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده در سیستان وبلوچستان برگزار شد

زاهدان – نشست استانی سومین کنگره ملی خانواده با موضوع مدیریت رسانه در خانواده در سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین کنگره ملی خانواده در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ با حضور فعالان حوزه خانواده، در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این گردهمایی مجازی که با حضور فاطمه صبور، دبیر نشست و همچنین فعالان دغدغه‌مند حوزه خانواده همراه بود، با سخنرانی خانم معظمه صابری درخصوص مدیریت رسانه در خانواده ادامه یافت.

صابری با تاکید بر قانون‌گذاری به عنوان اولین رکن مدیریت رسانه در خانواده، بیان کرد: قانون‌گذاری باید قاعده‌مند باشد؛ به‌طور مثال برای فردی که متوسط ۶ ساعت مصرف رسانه‌ای دارد، نمی‌توان مصرف رسانه‌ای نیم ساعته تجویز کرد و این کاهش مصرف، باید تدریجی و در طول زمان انجام شود.

وی افزود: زمان‌های طلایی خانواده را بشناسیم؛ زمان‌هایی که همه افراد در خانه حضور دارند. سعی کنیم در این زمان، به جای انجام کارهای فردی، یک کار دسته جمعی تفریحی و یا علمی انجام دهیم. بهتر است بخشی از این زمان‌های طلایی را به گفتگو با اعضای خانواده اختصاص دهیم تا مشکلات ناشی از کم گفتگویی‌ها مانند سوءتفاهم‌ها برطرف شود.

صابری با تاکید بر اتخاذ رژیم مصرف رسانه‌ای مناسب برای واکسینه کردن فرزندان در مقابل آسیب‌های فضای مجازی تشریح کرد: تربیت، سنگین‌ترین بار خانواده است. در تربیت فرزندان نباید بسیار متعصبانه و یا بسیار سهل‌گیرانه عمل کرد؛ بلکه باید با تعادل، رابطه‌ای دوستانه با فرزندان برقرار نمود تا نظر مقتدرانه والدین را بپذیرند.

 

منبع : خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم