انقلاب اسلامی عامل عزت همه مردم ایران/شیعه وسنی متحد تر از همیشه

زاهدان – مراسم ۲۲ بهمن امسال در سیستان و بلوچستان به گونه ای متفاوت برگزار شد اما در این میان نکته ای که حائز اهمیت بود اتحاد و همدلی همیشگی شیعه و سنی در این استان مرزی است.

 

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها، محمد حسین فلاح؛ در روزهای سرد زمستان ۵۷ ملت غیور و با صلابت ایران پس از سال‌ها رنج و مبارزه با طاغوت به لطف و عنایت خداوند متعال و رهبری امام خمینی (ره) و همچنین با رشادت‌های فرزندان این مسیر به استقلال و آزادی زیر سایه انقلاب اسلامی دست پیدا کردند.

این پیروزی در حالی به ثمر نشست که هیچ حامی برای پشتیبانی و همراهی جز اتکا به خداوند و سخنان حضرت امام خمینی (ره) نداشتند، اما توانستند بر حکومت سست عنصر و ظالم ستم شاهی پس از چند دهه مبارزه غلبه کنند.

با طلوع جمهوری اسلامی در سرزمین پر افتخار ایران، خورشید استکبار جهانی با آن همه ابهت پوشالی که ثمره خود فروختگی رژیم منحوس پهلوی بود، برای همیشه غروب کرد و آینده‌ای درخشان برای مردمان آزادی خواه خاورمیانه رقم خورد تا در تحقق تمدن اسلامی گامی بزرگ و اساسی برداشته شود.

انقلاب ایران که بر پایه دین مبین اسلام پایه گذاری شد، منشأ خیر و برکت مردم و منطقه خاورمیانه برای داشتن عزت و افتخار جهانی شده است به گونه‌ای که امروز بسیاری از کشورها برای دستیابی به استقلال و آزادی از آن الگو برداری می‌کنند تا بتوانند جامعه موفق داشته باشند.

ثمرات این انقلاب برای مردم رنج دیده ایران افتخار، عظمت و شکوه وصف ناپذیر امروز در بین ابر قدرت‌های جهان است و این امر با اتحاد و همدلی بین همه اقوام و مذاهب محقق شده است تا کشوری داشته باشیم که بدون وابستگی و با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی به دستاوردهای بزرگ در حوزه‌های علمی، نظامی، دفاعی، صنعت و اقتصاد دست پیدا کند و برای خود به جایگاهی برسد که هیچکس روزی باورش را هم نمی‌کرد.

 

 

جنگ‌های داخلی و خارجی، دخالت‌های همیشگی غرب، تحریم‌های ظالمانه و محدودیت جهانی هیچکدام مانع توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی ایران طی چهار دهه اخیر نشده است بلکه امروز شاهدیم که این ملت به افتخارات بزرگی در سطح بین المللی دست پیدا کرده و امروز به یک کشور قدرتمند و بی نظیر تبدیل شده است.

حضور پر شور مذاهب و اقوام در صحنه‌های انقلاب

در این میان نقش همه اقوام و مذاهب ایران اسلامی در رسیدن به این شکوه و عظمت بسیار پر رنگ است و یکی از دلایل آن اعتقاد نظام مبنی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها بدون داشتن نگاه تبعیض آمیز و مذهبی است که می‌تواند در پیشرفت کشور اثرگذار باشد.

برخلاف تبلیغات منفی دشمن مبنی بر عدم همکاری مذاهب و اقوام با جمهوری اسلامی اما همیشه در صحنه‌های مختلف به خوبی حضور پرثمر آنها در کنار سایر مردم را مشاهده می‌کنیم که نمونه بارز آن وحدت و همدلی و حضور مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی در همه عرصه‌های انقلاب است.

هر ساله وقتی تقویم به ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب می‌رسد مردم غیور ایران با راهپیمایی با عظمت خود در این روز یاد و خاطره امام راحل (ره) و فرزندان غیور کشور را گرامی می‌دارند تا بار دیگر به جهان ثابت کنند هیچ ابر قدرتی نمی‌تواند این عزت و سربلندی ملت وفادار و یکپارچه ایران اسلامی را خدشه دار کند.

اما امسال به دلیل شرایط ویژه ای که شیوع ویروس منحوس کرونا حاکم کرده مردم سیستان و بلوچستان همزمان با بیست و دومین روز از بهمن ماه ۹۹، همزمان با سایر نقاط کشور، راهپیمایی فجر را به صورتی متفاوت برگزار کردند و با حضوری باشکوه در فضای مجازی و همچنین راهپیمایی خودرویی با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

در همین راستا در ادامه با تعدادی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در خصوص این روز با شکوه و نقش انقلاب اسلامی در عزت و اقتدار ایران گفت و گو شده است.

 

انقلاب اسلامی منشأ عزت، افتخار و استقلال همه مردم ایران است

مولوی عبدالصمد کریمزایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران منشأ عزت، افتخار و استقلال برای همه مردم کشور است و امروز با سربلندی در خاورمیانه و دنیا زندگی می‌کنیم و به خود می‌بالیم که چنین کشور با عظمتی داریم.

این عالم اهل سنت افزود: پیش از انقلاب ما در رنج و بدبختی زندگی می‌کردیم و رژیم پهلوی با وجود داشتن سرمایه‌های مختلف هیچ توجهی به معیشت و زندگی مردم نداشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از بخش‌هایی که پیش از انقلاب همیشه مردم در این خصوص با مشکل مواجه بودند، مسئله بهداشت و درمان بود، گفت: قبل از انقلاب پزشکانی که در منطقه بلوچستان حاضر بودند از کشورهای هند، پاکستان و یا سایر کشورها می‌آمدند که به دلیل عدم ارتباط کلامی و زبانی با مردم، نمی‌توانستند به خوبی خدمات پزشکی ارائه کنند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر اظهار کرد: عدم شرایط تحصیل فرزندان ما برای یادگیری تحصیل باعث شده بود تا در منطقه نیروی بومی در حوزه بهداشت و درمان نداشته باشیم اما امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران شاهد وجود پزشکان، پرستاران و کادر درمان بومی در جای جای کشور هستیم و حتی به نقطه‌ای رسیدیم که امروز از سایر کشورها برای درمان بیماری‌های خود به کشور ما سفر می‌کنند.

وی اذعان کرد: رفاه و آسایش امروز ملت ایران مرهون تلاش‌های فرزندان دلسوز کشور و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است که شبانه روز برای بهبود زندگی مردم اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

مولوی کریم زایی تصریح کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی داشتن امنیت و اقتدار نظامی و دفاعی است که باعث شده تا دیگر شاهد ظلم و سلطه جویی غربی‌ها نباشیم.

وی گفت: وجود پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی که همگی آنها به دست جوانان زحمتکش ایران اسلامی ساخته شده است عامل مهم اقتدار ما در بین ابرقدرت‌های شرق و غرب و جلوگیری از تکرار خفت و خواری زمان پهلوی شده است.

وی افزود: این عظمت و شکوه انقلاب علاوه بر مردم ایران، برای کشورهای همسایه هم برکت داشته به گونه‌ای که اگر ما نبودیم مردم کشورهای همسایه هرگز از دست گروهک‌های تروریستی نظیر داعش خلاصی پیدا نمی‌کردند.

خانقلاب اسلامی یک نعمت بزرگ برای تمامی ادیان و مذاهب است

مولوی عبدالرحمن ترنجزر، امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک نعمت بزرگ برای تمامی ادیانی که در ایران زندگی می‌کنند، است و امروز برخلاف رژیم پهلوی برای همه مردم به طور یکسان و عادلانه در هر نقطه از کشور بدون داشتن نگاه تبعیض آمیز خدمت رسانی می‌شود.

وی با اشاره به حضور همیشه در صحنه اهل سنت در عرصه‌های مختلف انقلاب افزود: دشمنان چه در داخل چه در خارج از کشور نسبت به پیشرفت و توسعه نظام نگران هستند و همیشه با تبلیغات گسترده در حال تخریب و تفرقه افکنی هستند تا مانع حرکت رو به جلو انقلاب باشند.

این عالم اهل سنت با تاکید بر لزوم هوشیاری ملت ایران در مقابل تفرقه افکنی دشمنان گفت: جامعه اهل سنت ایران همچون همیشه در تمامی صحنه‌ها به مانند سایر مردم ایران در کنار نظام و انقلاب وفادار و ثابت قدم هستند.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان تعداد مدارس حوزه علمیه، مساجد و نمازهای جمعه اهل سنت بسیار اندک و محدود بود اما امروز به توجه به برقراری شرایط عادلانه اجتماعی پیشرفت‌های قابل قبولی در این عرصه شده است.

مولوی ترنجزر ادامه داد: البته این توجه به مسائل دینی، مذهبی هم برای شیعه و هم اهل سنت افزایش و پیشرفت داشته که نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی ما به همه اقشار و مذاهب ارزش و احترام قائل است.

وی بیان کرد: علمای اهل سنت در حال حاضر به جایگاه علمی بالایی دست پیدا کرده‌اند، که این نشان از نگاه عادلانه نظام برای برقراری عدالت در بین همه اقوام و مذاهب در ایران است.

امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین شهرستان ایرانشهر تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب حتی یک فرد تحصیل کرده در روستاها وجود نداشت، ولی الان به برکت این انقلاب شرایط تحصیل و کسب علم در همه جا فراهم است و شاهد رشد علمی کشور در بین سایر کشورهای دنیا هستیم.

احترام به نظرات مردم شاخص ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران است

مولوی محمد علی جهانگیری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یکی از برکات جمهوری اسلامی حضور همه اقشار مردم برای تعیین سرنوشت خود هستند یعنی برخلاف رژیم پهلوی ملت ایران در مسائل سیاسی کشور حق انتخاب و اظهار نظر دارند.

امام جمعه اهل سنت بزمان افزود: احترام به نظرات مردم برای پیشبرد اهداف کشور شاخص ترین ویژگی انقلاب سال ۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) است که آن را نسبت به سایر ملت‌ها متمایز می‌کند.

وی بیان کرد: در زمان رژیم پهلوی مردم ما چنین قدرتی در تصمیم گیری کشور نداشتند و اگر به سیاستی معترض می‌شدند جان و زندگی آنها با خطر مواجه بود و هیچ ارزشی در آن زمان برای خواسته‌های ما قائل نبودند

مولوی جهانگیری گفت: امنیت پایدار مهمترین مسئله برای توسعه کشور است که به برکت انقلاب به آن دست پیدا کردیم تا بتوانیم با آسایش و آرامش در تمام نقاط سرزمین مان زندگی کنیم.

وی بیان کرد: عظمت و شکوه یک کشور به استقلال و آزادی آن وابسته است که انقلاب اسلامی باعث شده تا ما از نوکری غرب در زمان رژیم پهلوی خارج شویم و به عزت و سربلندی برسیم.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: هیچ چیزی برای مردم یک کشور بهتر از داشتن آرامش و آسایش نیست که انقلاب اسلامی ما بدون نگاه تبعیضی بین اقوام و مذاهب آن را فراهم کرده است.

در این گزارش تنها به گوشه‌ای از اظهارات علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان که نماینده مردم غیور و مرزدار بلوچستان بودند، اشاره شد اما در هر صورت راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال علی‌رغم تمام محدودیت‌ها به گونه‌ای متفاوت برگزار شد و مردم ایران اسلامی بار دیگر ارادت و وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان دادند و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب تجدید پیمان کردند.

 

منبع : خبرگزاری مهر 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم