مانور مشترک امداد و نجات دریایی در بندر چابهار برگزار شد

چابهار – معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: مانور مشترک جستجو، امداد و نجات دریایی با هدف ارزیابی و افزایش آمادگی و هماهنگی در حوادث دریایی در بندر چابهار برگزار شد.

 

سیدحسن ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: به منظور ارتقا آمادگی و واکنش سریع و مؤثر در سوانح دریایی، افزایش سطح کیفی ایمنی دریانوردی و هماهنگی بین ارگان‌های دریایی استان؛ مانور مشترک جستجو، نجات و امداد دریایی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.

وی گفت: در این مانور که با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا)، نیروی دریایی سپاه جمهوری اسلامی ایران (ندسا) و اداره کل شیلات استان و دیگر نهادها برگزار شد، توان تجهیزاتی و منابع پشتیبانی کننده موجود و هماهنگی بین ارگان‌های دریایی در هنگام مواجهه با سوانح دریایی مورد ارزیابی قرار گرفت‌.

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس سناریوی تعیین شده و به محض دریافت پیام و اعلام شرایط اضطرار از سوی مرکز (MRCC)؛ عملیات جستجو و امداد و نجات بر شناور حادثه دیده در محدوده ۵ مایلی بندر چابهار با استفاده از بالگرد، شناور ناجی و لایف رأفت و با مشارکت فعال ارگان‌های مرتبط انجام شد.

وی بالا بردن آگاهی و مهارت دریانوردان و نیروهای امدادی را از دیگر اهداف برگزاری این مانور عنوان کرد و افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بعنوان مرجع دریایی استان، طرح آمادگی و همکاری در دریای عمان در امتداد مرز آبی استان را هرساله و با موضوعیت جستجو و نجات دریایی برگزار می‌کند.
وی با مطلوبیت و مثبت شمردن نتایج ارزیابی‌ها، بر همکاری کلیه ارگان‌ها در زمان بروز سوانح و تقویت راهکارهای امداد دریایی و ساحلی تاکید کرد.

ابراهیمی تصریح کرد: این مانور با مشارکت فعال سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله پایگاه دریابانی، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، شرکت کشتیرانی چابهار، هیأت غریق نجات، غواصی و شرکت هدایت کشتی خلیج فارس انجام شد.

 

منبع : خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم