زرآباد کنارک گرمترین شهر کشور در شبانه روز گذشته شد

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای زرآباد در جنوب این استان در شبانه روز گذشته به ۳۰.۳ درجه سلسیوس رسید و گرمترین شهر کشور شد.

 

محمود دیانتی معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی هفته گذشته دمای هوا در زرآباد تا ۶.۶ درجه سلسیوس کاهش یافت و سرمای کم سابقه خسارت گسترده‌ای به باغات موز این شهر بندری وارد کرد که هم‌اینک دمای این شهر به بالاترین مقدار از زمان شروع زمستان رسید و گرمترین شهر کشور شد.

او افزود: پس از زرآباد، شهر‌های قصرقند و راسک با دمای ۲۹.۳ درجه سلسیوس به صورت مشترک دومین شهر‌های گرم کشور در شبانه روز گذشته شدند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: افزایش دما در روز‌های اخیر فقط به نواحی ساحلی و جنوبی استان محدود نشده بلکه زاهدان نیز در شبانه روز گذشته با افزایش دما مواجه بوده به طوریکه بیشینه دمای این شهر به ۲۳.۸ درجه سلسیوس رسید و چهارمین مرکز استان گرم کشور شد.

او تصریح کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود گرمای هوا در نیمه جنوبی و سواحل استان تا اواخر هفته ادامه داشته باشد، اما از روز جمعه به تدریج روند کاهش دما در این منطقه انتظار می‌رود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم