فعالیت‌های اقتصادی عاملی برای تحقق شعار‌های انقلاب است

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: انجام فعالیت‌های اقتصادی و بهبود معیشت مردم دلدادگی آنان به نظام را بیشتر و عاملی برای تحقق شعار‌های انقلاب خواهد شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان, آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار دستیار ویژه مدیر حوزه‌های علمیه، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان معنا و ۲ تن از معاونان سازمان نظام مهندسی کشور به بیان مسائلی پیرامون فعالیت‌های اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بویژه در حوزه معادن در استان پرداخت و اظهارداشت: کار در عرصه اکتشاف و بهره‌برداری از معادن و استفاده از این نعمت‌های الهی بسیار مهم است و می‌تواند در کنار رشد اقتصادی و بهبود معیشت مردم تبدیل به سرمایه‌ای برای کشور شود.

امام جمعه زاهدان با اشاره به مشکلات زیاد استان در نتیجه عدم مدیریت صحیح و با بیان این که امروز سیستان‌وبلوچستان در بسیاری از موارد برای حل مشکلات، نیازمند استان‌های دیگر است، افزود: فعالیت‌های اقتصادی در کنار ماهیت اصلی خود نوعی فعالیت فرهنگی و امنیت‌آفرین محسوب می‌شود و با بهبود معیشت مردم، دلدادگی آن‌ها به نظام بیشتر و عاملی برای تحقق شعار‌های انقلاب اسلامی و گسترش گفتمان امامین انقلاب خواهد شد.

آیت‌الله محامی برخی تنگ نظری‌ها و نگاه‌های قومی و قبیله‌ای را مانعی برای انجام امور در سیستان و بلوچستان دانست و تصریح کرد: علی رغم خدمات بی شمار صورت گرفته پس از انقلاب همچنان این استان به لحاظ توسعه دچار عقب ماندگی است و این تبدیل به عاملی برای سوء استفاده دشمن شده که باید نهایت تلاش خود را بکار گیریم و در جهت رفع این محرومیت‌ها فارغ از نگاه‌های قومی و قبیله‌ای تلاش کنیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان معنا نیز در این نشست به بیان محور‌های کار این مجموعه پرداخت و گفت: حمایت از بخش‌های معدنی در سیستان و بلوچستان را محور اول کار قرار داده‌ایم و به دنبال سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف و فرآوری معادن در استان هستیم.

سعید اشیری توجه و همکاری بیشتر مسوولان سیستان و بلوچستان در زمینه صنعت و معدن را خواستار شد و ادامه داد: این استان دارای ظرفیت‌های معدنی بالا و متنوعی است که در صورت همکاری مسوولان می‌توان زنجیره تولید در این منطقه را تکمیل کرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم