بودجه تحول آفرین سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۰

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: بخش‌های آب، راه و توسعه روستایی از اولویتهاست.

 

به  گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مهردادعرب رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: مجموع اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰ به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که در مقایسه با ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان سال ۹۹، از افزایش ۷۲ درصدی حکایت دارد.

او همچنین افزود: در اعتبارات استانی ۵ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومانی استان‌های کشور با ۵۷۱ میلیارد تومان سهم نخست و در اعتبارات متوازن هم از ۲۸ هزار میلیارد تومان ۲ هزار و ۳۴۸ میلیارد تومان بوده که باز سهم سهم نخست کشوری به ما اختصاص یافته است.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان با اشاره به تقسیم و تخصیص اعتبارات استان بر اساس اولویت‌های مطالعات آمایش سرزمین افزود بخش‌های آب، راه، توسعه روستایی از اولویت‌ها است.

او ادامه داد بر این اساس با تلاش نمایندگان استان نیز بودجه ردیف متفرقه برای استان پس از چند سال احیا شد و در برنامه هفتم توسعه کشور در توسعه زیرساخت‌های استان و سواحل مکران هزینه می‌شود.

مهرداد عرب اظهار کرد: در بودجه ۱۴۰۰ استان سهم ویژه‌ای از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسعه زیرساخت‌های آموزش مجازی مناطق محروم به استان سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم